wel vier Engelse mijlen en een halve marathon

Niet in zeven sloten tegelijk

Door: Ferdinand ter Haar 

De oude Grieken riepen het al op de pleinen van Athene:
‘Advieswerk is pas sterk, als lichaam en geest in volstrekte harmonie zijn met elkaar!’

Niet in zeven sloten tegelijk

Doordeweeks wordt er diep doordacht geadviseerd en ondersteund, in de weekenden worden Engelse mijlen en halve marathons gelopen om volledig in balans te blijven.

Elk jaar nemen meerdere Penta Rho-teams deel aan het gezelligste hardloopfestival van Nederland. Afgelopen weekend liepen Bert Kampman, Angela Bekedam, Koen Fransen, Anneriek Wiegmans, Rinke van de Hoek, Jan Spiegelenberg en Fred Ruijling geen zeven sloten, maar wel vier Engelse mijlen. Ogenschijnlijk in alle gemak en met oog voor de omgeving. Fred was erg met zijn publiek bezig en genoot zichtbaar van de complimenten die hij ontving over zijn persoonlijk record. Rinke en Koen streden om de eer – daar waar Koen dacht gewonnen te hebben, vond Rinke dat hij met een voetlengte eerder de finishlijn passeerde. Beiden staken overigens met kop en schouders boven het veld uit – qua eindtijd, maar zeker qua gestalte. Angela, Jan en Anneriek trokken veel bekijks, hetgeen ook niet erg verwonderlijk is. Het drietal is jong, soepel en sportief. Bert was erg tevreden over zijn tijd en overweegt om volgend jaar deel te nemen aan de halve marathon; een mooi streven.

Peter van Heerde, Valerie Boon en Jan Roelofs liepen daadwerkelijk de Zwolse Halve Marathon, waarbij met name de tijd van Jan tot de verbeelding sprak. Jan zelf was erg bescheiden daarover en grapte dat hij wat bochten had afgesneden. Valerie en Peter renden door de straten van Zwolle als gazelles op de Afrikaanse steppen.

Na de bovenmatige hardloopinspanningen hadden de atleten van Penta Rho alle aandacht voor de cooling-down; ieder op zijn/haar eigen wijze uiteraard! Hoe zwaar het allemaal ook was, de balans tussen lijf en geest moest behouden blijven.

‘Om maandag weer met blij gemoed aan het werk te kunnen gaan!’ riep Rinke na 9 kilometer uitlopen.

Durf jij deze sportieve uitdaging aan of ben je op zoek naar een nieuwe uitdaging in je loopbaan, kijk dan ook eens op onze vacaturepagina

 

 


Taakbeleid voor onderwijsgevend personeel, maar vergeet het onderwijsondersteunend personeel niet!

30 april 2025

Verschillende ontwikkelingen op scholen maken het gewenst om nieuw taakbeleid te ontwikkelen. Wat ooit werkte, is nu vaak niet meer toereikend. Zo sluit het bestaande taakbeleid vaak niet meer aan bij de kaders vanuit de cao VO, werkt het niet bevorderend voor de werkdrukbeleving van docenten of sluit het niet meer aan bij de professionele cultuur of de onderwijsontwikkelingen in de school.  

Tips en overwegingen bij een onderzoek naar fusie

17 april 2025

Overweegt jouw school of organisatie een onderzoek naar fusie? Een gedegen onderzoek is cruciaal voor een succesvolle samenwerking in de toekomst. In ons nieuwste artikel delen we tips en overwegingen voor een zorgvuldige aanpak, van communicatie en scenario-analyse tot het opstellen van een procesplan. Lees het artikel en bereidt jouw organisatie voor op de toekomst!

Samenwerking als kracht voor de toekomst voor kleine schoolbesturen

27 maart 2025

Kleine schoolbesturen of schoolbesturen met één school, ook wel "éénpitters" genoemd, staan steeds vaker voor de uitdaging om hoogwaardig onderwijs te bieden met vaak beperkte middelen en capaciteit. Samenwerking met andere besturen kan een effectieve manier zijn om deze uitdagingen aan te pakken. Door samen te werken kunnen schoolbesturen kosten besparen, administratieve lasten verminderen en de kwaliteit van het onderwijs verbeteren. In dit artikel bespreken we verschillende samenwerkingsvormen die kleine schoolbesturen kunnen overwegen, elk met hun eigen niveau van samenwerking en autonomie.  

Scroll naar boven